Το Πορτοκάλι PDF Εκτύπωση E-mail
Τρίτη, 08 Μάιος 2012 12:48

Γνωρίζω τον εαυτό μου και τους άλλους PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 16 Ιούνιος 2011 19:47

Στα πλαίσια της καλλιέργειας των κοινωνικών δεξιοτήτων των μαθητών, παρουσιάζεται από την δασκάλα της Α΄ τάξης, Αργυρή Μπιλιούρη, η πορεία που ακολουθήθηκε για τη δημιουργία ενός φακέλου, στον οποίο κάθε μαθητής ή μαθήτρια κατέγραφε πράγματα που του αρέσουν, σκέψεις για τον εαυτό του και απέδιδε εικαστικά τι τον εκφράζει.

Γνωρίζω τον εαυτό μου (Θεωρητικό Μέρος)    Παρουσιάζω τον εαυτό μου (P.P.)

ΜΙΛΟΥΝ ΤΑ ΑΓΑΛΜΑΤΑ; PDF Εκτύπωση E-mail
Τρίτη, 31 Μάιος 2011 18:32

Στα πλαίσια της συμμετοχής της Α΄ τάξης στον 3ο Πανελλήνιο Διαδικτυακό Μαθητικό Διαγωνισμό : "Το ψηφιακό σχολείο", παρουσιάζουμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας την εργασία μας "ΜΙΛΟΥΝ ΤΑ ΑΓΑΛΜΑΤΑ;".

ΜΙΛΟΥΝ ΤΑ ΑΓΑΛΜΑΤΑ;

Το Ταξίδι του Κάστανου PDF Εκτύπωση E-mail

Ένα πρόγραμμα, που δημιουργήθηκε, κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας για την προγραμματισμένη επίσκεψη στο ΚΠΕ Καστρίου « Γνωριμία με τα κάστανα και το δάσος τους» από την  δασκάλα της τάξης Μπιλιούρη Αργυρή.

Για να το δείτε πατήστε εδώ!!!